t Limassol (Lemesos) Municipality
logo blank_gr mail
slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide7 slide8 slide9
Ανακοινώσεις  

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΔΗΜΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ (2017 – 2021)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ  ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1. Νικολαϊδης Νίκος, Δήμαρχος
2. Σύκας Νίκος, Αντιδήμαρχος
3. Αριστείδου ΄Αριστος, Μέλος
4. Γιάλλουρος Κώστας, Μέλος
5. Δημητρίου Κρίστης, Μέλος
6. Μαυρουδής Λοϊζος, Μέλος
7. Νεοφύτου Ανδρέας, Μέλος
8. Σπαθάρης Λουκάς, Μέλος
9. Σπύρου Αθηνά, Μέλος
10. Σωκράτους Μιχάλης, Μέλος
11. Ττοππουζής Πρόδρομος, Μέλος
12. Τρίκκης Χάρης, Μέλος
13. Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Μέλος
14. Ψαράς Απόστολος, Μέλος

ΜΟΝΙΜΕΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ


1.Επιτροπή Ανάπτυξης, Τουρισμού και Εμπορικής Ναυτιλίας

Δημητρίου Κρίστης, Πρόεδρος
Αλκιβιάδης Φοίβος
Ανθούσης Θεόδοτος
Βασιλείου Μιχάλης
Ευαγγέλου Αφροδίτη
Κόμπος Αδάμος
Μαυρουδής Λοϊζος
Σπαθάρης Λουκάς
Σπύρου Αθηνά
Φελλάς Μιχάλης
Ψαράς Απόστολος

Εκπρόσωπος ΕΒΕΛ

2.Επιτροπή Ευρωπαϊκών Θεμάτων

Τρίκκης Χάρης, Πρόεδρος
Αριστείδου ΄Αριστος
Δημητρίου Κρίστης
Ευαγγέλου Αφροδίτη
Κόμπος Αδάμος
Παντελίδου Νίκη
Σπύρου Αθηνά
Σωκράτους Μιχάλης
Φελλάς Μιχάλης
Χαραλαμπίδης Νεόφυτος
Ψαράς Απόστολος

3.Επιτροπή Κοινωνικής Πρόνοιας

Σπύρου Αθηνά, Πρόεδρος
Αγαπίου Νίκος
Αλκιβιάδης Φοίβος
Αντωνιάδου Τροοδία
Αριστείδου ΄Αριστος
Ευαγγέλου Αφροδίτη
Κόμπος Αδάμος
Μαυρουδής Λοϊζος
Νικολάου Ανδρέας
Ττοππουζής Πρόδρομος
Τρίκκης Χάρης
Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

4.Επιτροπή Τροχαίας και Κυκλοφοριακών Θεμάτων

Ττοππουζής Πρόδρομος, Πρόεδρος
Αντωνιάδου Τροοδία
Βασιλείου Μιχάλης
Δημητρίου Κρίστης
Επαμεινώνδας Γιώργος
Μαυρουδής Λοϊζος
Νεοφύτου Ανδρέας
Νικολάου Ανδρέας
Σπαθάρης Λουκάς
Σωκράτους Μιχάλης
Τρίκκης Χάρης
5.Επιτροπή Νεολαίας και Αθλητισμού
Μαυρουδής Λοϊζος, Πρόεδρος
Ανθούσης Θεόδοτος
Αριστείδου ΄Αριστος
Γιάλλουρος Κώστας
Επαμεινώνδας Γιώργος
Κόμπος Αδάμος
Νικολάου Ανδρέας
Παντελίδου Νίκη
Φελλάς Μιχάλης
Χαραλαμπίδης Νεόφυτος
Ψαράς Απόστολος

6.Επιτροπή Περιφερειακής Επικοινωνίας και Ανάπτυξης

Ψαράς Απόστολος, Πρόεδρος
Αγαπίου Νίκος
Αντωνιάδου Τροοδία
Γιάλλουρος Κώστας
Ευαγγέλου Αφροδίτη
Νεοφύτου Ανδρέας
Σπαθάρης Λουκάς
Τρίκκης Χάρης
Ττοππουζής Πρόδρομος
Χαραλαμπίδης Νεόφυτος
Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή

7.Πολεοδομική Επιτροπή

Λουκάς Σπαθάρης, Πρόεδρος
Σύκας Νίκος, Αντιδήμαρχος
Αλκιβιάδης Φοίβος
Ανθούσης Θεόδοτος
Επαμεινώνδας Γιώργος
Ιωακείμ Ηλίας
Νεοφύτου Ανδρέας
Παντελίδου Νίκη
Σπύρου Αθηνά
Σωκράτους Μιχάλης
Χαραλαμπίδης Νεόφυτος
Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή
Ψαράς Απόστολος
8.Πολιτιστική Επιτροπή

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Πρόεδρος
Αντωνιάδου Τροοδία
Αριστείδου ΄Αριστος
Βασιλείου Μιχάλης
Ευαγγέλου Αφροδίτη
Ιωακείμ Ηλίας
Κόμπος Αδάμος
Μαυρουδής Λοϊζος
Φελλάς Μιχάλης
Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή
Ψαράς Απόστολος

Δύο (2) εκπρόσωποι Συντονιστικού Συμβουλίου Πολιτιστικών Φορέων Λεμεσού

9.Επιτροπή Προσωπικού

Αριστείδου ΄Αριστος, Πρόεδρος
Αγαπίου Νίκος
Αλκιβιάδης Φοίβος
Ανθούσης Θεόδοτος
Αντωνιάδου Τροοδία
Βασιλείου Μιχάλης
Γιάλλουρος Κώστας
Επαμεινώνδας Γιώργος
Νεοφύτου Ανδρέας
Νικολάου Ανδρέας
Σωκράτους Μιχάλης

10.Επιτροπή Υγείας και Περιβάλλοντος

Γιάλλουρος Κώστας, Πρόεδρος
Αγαπίου Νίκος
Αντωνιάδου Τροοδία
Βασιλείου Μιχάλης
Δημητρίου Κρίστης
Επαμεινώνδας Νίκος
Ιωακείμ Ηλίας
Κόμπος Αδάμος
Μαυρουδής Λοϊζος
Παντελίδου Νίκη
Τρίκκης Χάρης
Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή

11.Επιτροπή Οικονομικών Μελετών, Φορολογιών και Ελέγχου

Σωκράτους Μιχάλης, Πρόεδρος
Αγαπίου Νίκος
Ανθούσης Θεόδοτος
Γιάλλουρος Κώστας
Δημητρίου Κρίστης
Ευαγγέλου Αφροδίτη
Νεοφύτου Ανδρέας
Νικολάου Ανδρέας
Σπύρου Αθηνά
Ττοππουζής Πρόδρομος
Τρίκκης Χάρης

12.Επιτροπή Προσφορών

Νεοφύτου Ανδρέας, Πρόεδρος
Αγαπίου Νίκος
Ανθούσης Θεόδοτος
Βασιλείου Μιχάλης
Γιάλλουρος Κώστας
Δημητρίου Κρίστης
Επαμεινώνδας Γιώργος
Ιωακείμ Ηλίας
Σπαθάρης Λουκάς
Σωκράτους Μιχάλης
Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή



 

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΔΗΜΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ (2012 – 2016)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1.                  Χρίστου Ανδρέας, Δήμαρχος

2.                  Στούππας Σάββας, Αντιδήμαρχος

3.                  Αριστείδου ΄Αριστος, Μέλος

4.                  Αρμεύτης Γιάννης, Μέλος

5.                  Ζεμενίδης Αυξέντης

6.                  Θωμά Γιαννάκης, Μέλος

7.                  Καρεκλάς Ανδρέας, Μέλος

8.                  Νεοφύτου Ανδρέας, Μέλος

9.                  Παπαϊωάννου Πέρσα, Μέλος

10.              Σύκας Νίκος

11.              Τρίκκης Χάρης, Μέλος

12.              Τσολάκη Εύη, Μέλος

13.              Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Μέλος

14.              Χωματάς Χρίστος, Μέλος

 




ΜΟΝΙΜΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ



  1. Επιτροπή Ανάπτυξης και Τουρισμού



Αρμεύτης Γιάννης, Πρόεδρος

Αναστασίου Πάνος

Βασιλείου Μιχάλης

Ζεμενίδης Αυξέντης

Μουστάκα Ελευθερία στη θέση Τρίκκη Χάρη από 28 Ιουλίου   

     2016

Παπαδόπουλος Μίλτος

Παπαϊωάννου Πέρσα

Σπύρου Αθηνά

Ττοππουζής Πρόδρομος

Ψαράς Απόστολος

 

Εκπρόσωπος ΕΒΕΛ

 


  1. Επιτροπή Ευρωπαϊκών Θεμάτων


Τρίκκης Χάρης, Πρόεδρος

Στούππας Σάββας, Αντιδήμαρχος

Αριστείδου ΄Αριστος

Ζεμενίδης Αυξέντης

Θωμά Γιαννάκης

Νεοφύτου Ανδρέας

Παντελίδου Νίκη

Τσολάκη Εύη

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Χωματάς Χρίστος

Ψαράς Απόστολος

 



  1. Επιτροπή Κοινωνικής Πρόνοιας


Τσολάκη Εύη, Πρόεδρος

Στούππας Σάββας, Αντιδήμαρχος

Αριστείδου ΄Αριστος

Μαυρουδής Λοϊζος

Παντελίδου Νίκη

Παπαδόπουλος Μίλτος

Παπαϊωάννου Πέρσα

Σπύρου Αθηνά στη θέση Αριστείδου Μαριέλλας από

    7 Ιουλίου 2016

Σύκας Νίκος

Ττοππουζής Πρόδρομος

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Ψαράς Απόστολος, από 29 Μαίου 2015



  1. Επιτροπή Τροχαίας και Κυκλοφοριακών Θεμάτων



Θωμά Γιαννάκης, Πρόεδρος

Αρμεύτης Γιάννης

Βασιλείου Μιχάλης στη θέση Αριστείδου Μαριέλλας από

  7 Ιουλίου 2016

Καρεκλάς Ανδρέας από 29 Μαίου 2015

Μαυρουδής Λοϊζος

Παπαδόπουλος Μίλτος

Σπαθάρης Λουκάς από 3 Ιουλίου 2012

Σπύρου Αθηνά από 1η Νοεμβρίου 2014

Τσολάκη Εύη

Ττοπουζής Πρόδρομος

 



  1. Επιτροπή Νεολαίας και Αθλητισμού



Παπαϊωάννου Πέρσα, Πρόεδρος

Αναστασίου Πάνος

Αριστείδου ΄Αριστος

Βασιλείου Μιχάλης

Μαυρουδής Λοϊζος

Νεοφύτου Ανδρέας

Παντελίδου Νίκη

Τρίκκης Χάρης στη θέση Αριστείδου Μαριέλλας από

   7 Ιουλίου 2016

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Ψαράς Απόστολος

 



  1. Επιτροπή Περιφερειακής Επικοινωνίας και Ανάπτυξης



Καρεκλάς Ανδρέας, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αριστείδου ΄Αριστος

Αρμεύτης Γιάννης

Γιάλλουρος Κώστας

Σπαθάρης Λουκάς

Σωκράτους Μιχάλης

Ττοππουζής Πρόδρομος

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

 


  1. Πολεοδομική Επιτροπή



Σύκας Νίκος, Πρόεδρος

Αρμεύτης Γιάννης

Θωμά Γιαννάκης

Καρεκλάς Ανδρέας

Παντελίδου Νίκη

Παπαδόπουλος Μίλτος

Σπαθάρης Λουκάς

Σπύρου Αθηνά

Σωκράτους Μιχάλης

Ττοππουζής Πρόδρομος

Τσολάκη Εύη

 


  1. Πολιτιστική Επιτροπή



Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Πρόεδρος

Αναστασίου Πάνος

Αριστείδου ΄Αριστος στη θέση  Αριστείδου Μαριέλλας

  από 7 Ιουλίου 2016

Βασιλείου Μιχάλης

Μαυρουδής Λοϊζος

Νεοφύτου Ανδρέας

Παπαδόπουλος Μίλτος

Σωκράτους Μιχάλης

Τρίκκης Χάρης

Ψαράς Απόστολος

 

Εκπρόσωπος Συντονιστικού Συμβουλίου Πολιτιστικών Φορέων Λεμεσού

 



  1. Επιτροπή Προσωπικού



Αριστείδου ΄Αριστος, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αναστασίου Πάνος

Γιάλλουρος Κώστας

Καρεκλάς Ανδρέας

Μουστάκα Ελευθερία στη θέση Βασιλείου Μιχάλη από

  7 Ιουλίου 2016

Σωκράτους Μιχάλης

Τσολάκη Εύη

Ττοππουζής Πρόδρομος

 




  1. Επιτροπή Υγείας και Περιβάλλοντος


Χωματάς Χρίστος, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αρμεύτης Γιάννης

Γιάλλουρος Κώστας

Ζεμενίδης Αυξέντης

Μαυρουδής Λοϊζος

Μουστάκα Ελευθερία στη θέση Σπαθάρη Λουκά από

   7  Ιουλίου 2016

Παντελίδου Νίκη

Τσολάκη Εύη

Ττοππουζής Πρόδρομος

 


  1. Επιτροπή Οικονομικών Μελετών, Φορολογιών και Ελέγχου



Ζεμενίδης Αυξέντης, Πρόεδρος (από 5 Δεκεμβρίου 2013)

Αγαπίου Νίκος (από 5 Δεκεμβρίου 2013)

Αναστασίου Πάνος

Γιάλλουρος Κώστας

Θωμά Γιαννάκης

Μουστάκα Ελευθερία στη θέση Τρίκκη Χάρη από

   7 Ιουλίου 2016

Νεοφύτου Ανδρέας

Σπύρου Αθηνά

Τσολάκη Εύη

 



  1. Επιτροπή Προσφορών

Νεοφύτου Ανδρέας, Πρόεδρος

Στούππας Σάββας, Αντιδήμαρχος

Αγαπίου Νίκος

Αναστασίου Πάνος

Καρεκλάς Ανδρέας από 30 Μαρτίου 2016

Σπαθάρης Λουκάς

Σύκας Νίκος

Σωκράτους Μιχάλης

Τρίκκης Χάρης στη θέση Αριστείδου Μαριέλλας, από

               7 Ιουλίου 2016

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

 

 

 

 

 
epohi
@page { margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.08in; direction: ltr; line-height: 100%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2 } p.western { font-family: "Palatino Linotype", serif; font-size: 12pt; so-language: en-GB } p.cjk { font-family: "Times New Roman"; font-size: 12pt } p.ctl { font-family: "Times New Roman"; font-size: 12pt }

ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΔΗΜΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ

(2017 – 2021)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

    1. Νικολαϊδης Νίκος, Δήμαρχος

    2. Σύκας Νίκος, Αντιδήμαρχος

    3. Αριστείδου ΄Αριστος, Μέλος

    4. Γιάλλουρος Κώστας, Μέλος

    5. Δημητρίου Κρίστης, Μέλος

    6. Μαυρουδής Λοϊζος, Μέλος

    7. Νεοφύτου Ανδρέας, Μέλος

    8. Σπαθάρης Λουκάς, Μέλος

    9. Σπύρου Αθηνά, Μέλος

    10. Σωκράτους Μιχάλης, Μέλος

    11. Ττοππουζής Πρόδρομος, Μέλος

    12. Τρίκκης Χάρης, Μέλος

    13. Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Μέλος

    14. Ψαράς Απόστολος, Μέλος



ΜΟΝΙΜΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ



1.Επιτροπή Ανάπτυξης, Τουρισμού και Εμπορικής Ναυτιλίας



Δημητρίου Κρίστης, Πρόεδρος

Αλκιβιάδης Φοίβος

Ανθούσης Θεόδοτος

Βασιλείου Μιχάλης

Ευαγγέλου Αφροδίτη

Κόμπος Αδάμος

Μαυρουδής Λοϊζος

Σπαθάρης Λουκάς

Σπύρου Αθηνά

Φελλάς Μιχάλης

Ψαράς Απόστολος


Εκπρόσωπος ΕΒΕΛ




2.Επιτροπή Ευρωπαϊκών Θεμάτων


Τρίκκης Χάρης, Πρόεδρος

Αριστείδου ΄Αριστος

Δημητρίου Κρίστης

Ευαγγέλου Αφροδίτη

Κόμπος Αδάμος

Παντελίδου Νίκη

Σπύρου Αθηνά

Σωκράτους Μιχάλης

Φελλάς Μιχάλης

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Ψαράς Απόστολος


3.Επιτροπή Κοινωνικής Πρόνοιας



Σπύρου Αθηνά, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αλκιβιάδης Φοίβος

Αντωνιάδου Τροοδία

Αριστείδου ΄Αριστος

Ευαγγέλου Αφροδίτη

Κόμπος Αδάμος

Μαυρουδής Λοϊζος

Νικολάου Ανδρέας

Ττοππουζής Πρόδρομος

Τρίκκης Χάρης

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος


4.Επιτροπή Τροχαίας και Κυκλοφοριακών Θεμάτων



Ττοππουζής Πρόδρομος, Πρόεδρος

Αντωνιάδου Τροοδία

Βασιλείου Μιχάλης

Δημητρίου Κρίστης

Επαμεινώνδας Γιώργος

Μαυρουδής Λοϊζος

Νεοφύτου Ανδρέας

Νικολάου Ανδρέας

Σπαθάρης Λουκάς

Σωκράτους Μιχάλης

Τρίκκης Χάρης

5.Επιτροπή Νεολαίας και Αθλητισμού

Μαυρουδής Λοϊζος, Πρόεδρος

Ανθούσης Θεόδοτος

Αριστείδου ΄Αριστος

Γιάλλουρος Κώστας

Επαμεινώνδας Γιώργος

Κόμπος Αδάμος

Νικολάου Ανδρέας

Παντελίδου Νίκη

Φελλάς Μιχάλης

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Ψαράς Απόστολος



6.Επιτροπή Περιφερειακής Επικοινωνίας και Ανάπτυξης


Ψαράς Απόστολος, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αντωνιάδου Τροοδία

Γιάλλουρος Κώστας

Ευαγγέλου Αφροδίτη

Νεοφύτου Ανδρέας

Σπαθάρης Λουκάς

Τρίκκης Χάρης

Ττοππουζής Πρόδρομος

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή


7.Πολεοδομική Επιτροπή



Λουκάς Σπαθάρης, Πρόεδρος

Σύκας Νίκος, Αντιδήμαρχος

Αλκιβιάδης Φοίβος

Ανθούσης Θεόδοτος

Επαμεινώνδας Γιώργος

Ιωακείμ Ηλίας

Νεοφύτου Ανδρέας

Παντελίδου Νίκη

Σπύρου Αθηνά

Σωκράτους Μιχάλης

Χαραλαμπίδης Νεόφυτος

Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή

Ψαράς Απόστολος

8.Πολιτιστική Επιτροπή


Χαραλαμπίδης Νεόφυτος, Πρόεδρος

Αντωνιάδου Τροοδία

Αριστείδου ΄Αριστος

Βασιλείου Μιχάλης

Ευαγγέλου Αφροδίτη

Ιωακείμ Ηλίας

Κόμπος Αδάμος

Μαυρουδής Λοϊζος

Φελλάς Μιχάλης

Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή

Ψαράς Απόστολος


Δύο (2) εκπρόσωποι Συντονιστικού Συμβουλίου Πολιτιστικών Φορέων Λεμεσού



9.Επιτροπή Προσωπικού



Αριστείδου ΄Αριστος, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αλκιβιάδης Φοίβος

Ανθούσης Θεόδοτος

Αντωνιάδου Τροοδία

Βασιλείου Μιχάλης

Γιάλλουρος Κώστας

Επαμεινώνδας Γιώργος

Νεοφύτου Ανδρέας

Νικολάου Ανδρέας

Σωκράτους Μιχάλης



10.Επιτροπή Υγείας και Περιβάλλοντος


Γιάλλουρος Κώστας, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Αντωνιάδου Τροοδία

Βασιλείου Μιχάλης

Δημητρίου Κρίστης

Επαμεινώνδας Νίκος

Ιωακείμ Ηλίας

Κόμπος Αδάμος

Μαυρουδής Λοϊζος

Παντελίδου Νίκη

Τρίκκης Χάρης

Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή


11.Επιτροπή Οικονομικών Μελετών, Φορολογιών και Ελέγχου


Σωκράτους Μιχάλης, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Ανθούσης Θεόδοτος

Γιάλλουρος Κώστας

Δημητρίου Κρίστης

Ευαγγέλου Αφροδίτη

Νεοφύτου Ανδρέας

Νικολάου Ανδρέας

Σπύρου Αθηνά

Ττοππουζής Πρόδρομος

Τρίκκης Χάρης



12.Επιτροπή Προσφορών


Νεοφύτου Ανδρέας, Πρόεδρος

Αγαπίου Νίκος

Ανθούσης Θεόδοτος

Βασιλείου Μιχάλης

Γιάλλουρος Κώστας

Δημητρίου Κρίστης

Επαμεινώνδας Γιώργος

Ιωακείμ Ηλίας

Σπαθάρης Λουκάς

Σωκράτους Μιχάλης

Χατζημανώλη Μαρίνα Γλυκή